Director de Vânzări

director-de-vanzari

Descrierea Companiei

La WorkAsia.ro, suntem dedicați furnizării de soluții eficiente pentru angajarea de personal din Asia și Africa pentru companiile din România. Cu o echipă dedicată și o rețea globală, ajutăm antreprenorii locali să găsească forța de muncă potrivită pentru a-și dezvolta afacerea.

Descrierea Postului

Căutăm un Director de Vânzări experimentat și ambițios pentru a conduce echipa noastră de vânzări și a dezvolta strategii de creștere. Persoana ideală va avea un istoric demonstrat în managementul vânzărilor, abilitatea de a dezvolta parteneriate puternice și un focus clar pe atingerea și depășirea obiectivelor de vânzări.

Responsabilități

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru a atinge obiectivele companiei.
  • Conducerea și motivarea echipei de vânzări pentru a maximiza performanța și a crește volumul de vânzări.
  • Identificarea și dezvoltarea de noi oportunități de afaceri pe piața locală și internațională.
  • Monitorizarea performanței echipei și raportarea rezultatelor către echipa executivă.
  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții cheie și partenerii strategici.
  • Asigurarea unui proces de vânzări eficient și a unei experiențe pozitive pentru clienți.
  • Evaluarea pieței și a competiției pentru a adapta strategiile de vânzări în mod proactiv.
  • Colaborarea strânsă cu departamentele de marketing și operațiuni pentru a optimiza procesele și rezultatele.

Cerințe

  • Minim 5 ani experiență dovedită în vânzări B2B, preferabil în domeniul resurselor umane sau recrutării.
  • Istoric demonstrat de atingere și depășire a obiectivelor de vânzări.
  • Abilități excelente de leadership și experiență în managementul echipelor de vânzări.
  • Cunoștințe solide despre piața forței de muncă și specificitățile angajării de personal internațional.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Orientare către rezultate și abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic și competitiv.
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat; cunoașterea altor limbi străine constituie un avantaj.
  • Disponibilitate pentru deplasări frecvente în interes de serviciu.

Oferim

  • Pachet salarial competitiv și bonusuri bazate pe performanță.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră.
  • Program de lucru flexibil și posibilitatea de a lucra 3/5 zile remote.
  • Un mediu de lucru dinamic și provocator, alături de o echipă profesionistă.
  • Acces la tehnologie de ultimă generație pentru eficientizarea muncii.
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o companie în creștere, cu impact real pe piața locală și internațională.

Cum să aplici

Dacă ești un profesionist orientat către rezultate, cu o pasiune pentru vânzări și dorința de a contribui la creșterea unei companii inovatoare, așteptăm cu interes aplicația ta. Trimite CV-ul tău actualizat și o scrisoare de intenție la contact@workasia.ro, sau folosește formularul de mai jos.

WorkAsia.ro este un angajator care oferă șanse egale și încurajăm aplicațiile din partea tuturor candidaților calificați, indiferent de rasă, sex, religie sau origine etnică.

* Prin continuarea acțiunii sunt de acord cu Termenii și Condițiile și Politica de Confidențialitate.