Agent de Vânzări în Teren

agent-de-vanzari

Descrierea Companiei

Cu o echipă tânără și foarte multă energie, suntem motivați de inovație, creativitate și reziliență.

Căutăm un specialist în vânzări care să vândă serviciile noastre de recrutare companiilor din zona în care se află acesta. Vrem să targetăm companii din varii industrii.

Descrierea Postului

Căutăm un Agent de Vânzări în Teren energic și motivat, care să se alăture echipei noastre. În acest rol, vei fi responsabil de identificarea și atragerea de noi clienți, precum și de gestionarea relațiilor cu clienții existenți. Vei lucra direct pe teren, interacționând cu antreprenori și manageri de companii pentru a le prezenta soluțiile noastre de recrutare internațională.

Responsabilități

  • Prospectarea pieței și identificarea de noi oportunități de vânzare în regiunea alocată.
  • Prezentarea serviciilor companiei potențialilor clienți și personalizarea ofertelor în funcție de nevoile acestora.
  • Organizarea și participarea la întâlniri cu clienții pentru a discuta despre soluțiile noastre de recrutare.
  • Negocierea și încheierea contractelor de vânzare.
  • Menținerea relațiilor cu clienții existenți și asigurarea unei experiențe pozitive pentru aceștia.
  • Raportarea periodică a activităților și rezultatelor către managerul de vânzări.
  • Participarea la evenimente de networking și alte activități relevante pentru dezvoltarea portofoliului de clienți.

Cerințe

  • Experiență anterioară în vânzări de minim 5 ani, de preferat în vânzări directe sau vânzări B2B.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere.
  • Capacitatea de a lucra independent și de a gestiona eficient timpul.
  • Atitudine proactivă, orientată spre rezultate și dorința de a învăța și dezvolta noi abilități.
  • Disponibilitate pentru deplasări frecvente în teren.
  • Permis de conducere categoria B.
  • Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.

Oferim

  • Comisioane generate bazate pe performanță.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și de avansare în cadrul companiei.
  • Suport logistic și materialele necesare pentru desfășurarea activității de vânzări.
  • Mediu de lucru dinamic, într-o companie cu o reputație solidă pe piață.
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă profesionistă, cu valori comune și un obiectiv clar de creștere.
  • Acces la tehnologie de ultimă generație pentru eficientizarea muncii.

Cum să aplici

Dacă ești pasionat de vânzări și îți place să interacționezi direct cu clienții, ne-ar plăcea să te cunoaștem! Trimite CV-ul tău și o scurtă scrisoare de intenție la contact@workasia.ro sau folosește formularul de mai jos.

WorkAsia.ro încurajează diversitatea și oferă șanse egale tuturor candidaților calificați, indiferent de rasă, sex, religie sau origine etnică.

* Prin continuarea acțiunii sunt de acord cu Termenii și Condițiile și Politica de Confidențialitate.